TERRA-O suvesprint

Eesti Sprindikarika 2.osavõistlus

kaks-kahele sprint

16.juuni 2024
Roosta, Läänemaa
20€/30€
Korraldaja: MTÜ TERRA-O
Peakorraldaja: Sergei Rjabõškin
Peakorraldaja abi: Marek Karm
Registreerimine ja info: Michael Raer
Rajameister: Marek Karm
Kontakt: info@terra-o.eu
Võistluste koduleht: terra-o.eu
FB event: XXX
IOF inspektor: Jüri Joonas

Soodusregistreerimine 2.juunini

Tähtaeg 9.juuni

Lisainfo

Bulletan 2 ENG​

Stardiprotokoll / Startlist

Tulemused / Results

Etapiajad / Split times

VÕISTLUSKLASSID

Osavõtuklassid: MN 14, 18, 21, 40, 50.
Võistlusklassides MN21 on tegemist maailma edetabelivõistlusega (WRE) ja stardijärjekorra määrab maailma edetabeli seis. Edetabelis mitteleiduvad võistlejad loositakse protokolli algusesse. Stardiintervall kõikides võistlusklassides on 1 minut.

 

M võistlusklassides võivad joosta kõik sooidentiteedi ja eneseväljundusega võistlejad.

REGISTREERIMINE JA OSAVÕTUTASUD

Võistlusele on võimalik registreeruda veebikeskkonnas https://eventor.orienteering.org/Events või https://forms.gle/AiWnNwcKrrm966Kx9 kuni 09.06.2024 keskööni. Soodsam registreerimine lõppeb 02.06.2024 kesköösel.
Üheaegselt registreerimisega tuleb tasuda ka osavõtutasu. Registreerimine jõustub alles pärast osavõtutasu laekumist võistlusi läbiviiva klubi arvelduskontole:
MTÜ TERRA-O – EE472200221084034185.
Korraldajal on õigus osavõtutasu mitte maksnud võistlejaid starti mitte lubada.
Osavõtt võistlusest toimub oma riisikol. Võimalikke õnnetusjuhtumite ja nende
tagajärgede eest korraldaja vastutust ei kanna.

STARDIMAKSUD

Kõigides osavõtuklassides stardimaks kuni 2.juunini 2024 on 20€. Alatest 3.juunist 2024 kuni 9.juunini 2024 stardimaks on 30€.

VÕISTLUSMAASTIK

Mets on hea läbivusega. Ohukohad: Sõiduteed. Olge ettevaatlikud selle ületamisel!!

Varasemad kaardid:

https://orienteerumine.ee/kaart/?eolcode=2019073

Kaardi mõõtkava kõigis võistlusklassides on 1:4000. Kaardi autor on Marek Karm.

KASUTATAV MÄRKESÜSTEEM

Kasutusel SportIdent (SI) märkesüsteem ning samuti on kasutusel puutevaba märkesüsteem (SI Air+). Korraldajatelt on võimalik rentida SI Air+ pulkasid hinnaga 3€ stardikord.

FORMAADI KIRJELDUS

Võistlus algab kvalifikatsiooniga, mis on tavaline eraldistardist sprint. Eeldatav võitja aeg on 12 minutit. Kvalifikatsioon on maailma edetabelivõistlus. Kvalifikatsioonist saavad finaalidesse 16 meest ja 16 naist. Finaalid on järgmised: neli veerandifinaali koosseisu, kaks poolfinaali koosseisu ja üks finaali koosseis. Osalejad valivad ise, millise veerandfinaali koosseisu nad tahavad minna. Veerandfinaali koosseisu valimist alustab kvalifikatsiooni võitja ja seejärel valitakse vastavalt kvalifikatsiooni paremusjärjestusele. Kui osaleja ei võta osa veerandfinaali koosseisu valimistel, määratakse ta allesjäänud paigutustesse loosiga vabade kohtade piires.
veerandfinaal 1 veerandfinaal 2 veerandfinaal 3 veerandfinaal 4
1. paigutus
2. paigutus
3. paigutus
4. paigutus
Veerandfinaalid, poolfinaalid ja finaalid joostakse koosseisudes, milles igaühes on neli osalejat. Kaks osalejat läbivad rada ühes suunas ja kaks osalejat läbivad rada teises suunas. Iga finaaljooksu (veerandfinaalid, poolfinaalid, finaalid) 1. paigutusega osaleja saab 30 sekundit enne stardihetke vaadata kahe rajavariandi erinevat osa, pärast mida tuleb 10 sekundi jooksul otsustada, kumba rajavarianti ta jookseb. Osaleja annab oma otsusest teada kohtunikule, mille järel jagab kohtunik finaaljooksu osalejatele kaardid paigutuste järjekorras. 1. paigutusega osalejaga läbib sama raja varianti 4. paigutusega osaleja. Teist raja varianti läbivad finaaljooksu 2. ja 3. paigutusega osalejad. Stardihetkel annab kohtunik stardimärguande, mille järel võivad osalejad vaadata kaarti ja asuda rajale. Igast veerandfinaalist saavad kaks paremat osalejat poolfinaali järgmiselt:
poolfinaal 1 poolfinaal 2
1. paigutus veerandfinaal 1 – 1. koht veerandfinaal 2 – 1. koht
2. paigutus veerandfinaal 4 – 1. koht veerandfinaal 3 – 1. koht
3. paigutus veerandfinaal 1 – 2. koht veerandfinaal 2 – 2. koht
4. paigutus veerandfinaal 4 – 2. koht veerandfinaal 3 – 2. koht
Veerandfinaalide 3. kohaga lõpetanud osalejad jagavad üldarvestuse 9. kuni 12. kohad vastavalt kvalifikatsiooni tulemusele. Veerandfinaalide 4. kohaga lõpetanud osalejad jagavad üldarvestuses 13. kuni 16. koha vastavalt kvalifikatsiooni tulemusele. Veerandfinaalides mittestartinud või tühistatud osalejad paigutatakse 9. kuni 16. koha jagamisel üldjärjestuse lõppu. Mõlemast poolfinaalist saavad kaks paremat osalejat finaali. Poolfinaalide 3. kohaga lõpetanud osalejad jagavad üldarvestuses 5. ja 6. koha vastavalt kvalifikatsiooni tulemusele. Poolfinaalide 4. kohaga lõpetanud osalejad jagavad üldarvestuses 7. ja 8. koha vastavalt kvalifikatsiooni tulemusele. Poolfinaalides mittestartinud või tühistatud osalejad paigutatakse 5. kuni 8. koha jagamisel üldjärjestuse lõppu. Finaalides saadakse üldarvestuse tulemus vastavalt finišeerimise tulemustele. Iga võistlusklassi tulemuste arvestus selgubv astavalt paremusjärjestusele finaaljooksude üldarvestuses ja kvalifikatsioonis. Iga osaleja saab tulemuse ainult enda võistlusklassi, kuhu ta oli registreeritud.

STARDID

Stardialasse sisenemine sulgub kell 18:00. Kõik võistlejad peavad enne enda starti läbima stardiala, kust nad saavad stardinumbrid. Stardialas on prinditud võistlusinfo, stardiprotokollid ning olemas on välikäimlad. Stardialas ei ole korraldaja poolt võistlejatele telke või muid katusealuseid – need tuleb võistlejatel soovi korral endal kaasa võtta. Stardikarantiini alal on keelatud kasutada nutiseadmeid või muul viisil saada infot võistlusradade ja võistlusmaastiku kohta. Eelstardi aeg on 3 minutit. Lisalegendid saab 2 minutit enne starti.
SPRINDI PLANEERITAVAD VÕITJATE AJAD: 12-15 min
Kontrollaeg on 1,5 tundi.

Stardiprotokoll / Startlist

VÕISTLUSKESKUS

Võistluskeskus asub Raasta puhkekeskuse lähedal. Võistluskeskuses asub sekretariaat, pakihoid, WC. Eraldi pesemise võimalust ei ole.

KEELUALA

Osalejatel on keelatud enne võistlust märgitud ala piires kaardiga liikuda või läbi viia treeninguid.

TULEMUSED

Ametlikud osavõistluse ja karikasarja tulemused pannakse hiljemalt päev pärast võistluste toimumist üles võistluste kodulehele www.terra-o.eu.

Tulemused / Results

Etapiajad / Split times

AUTASUSTAMINE

Kõikides võistlusklassides kolme paremat võistlejat.
Klassides MN14,16 (väljavõte MN18 tulemustest),18, 20 (väljavõte MN21 tulemustest) kuulub võistlus EOLi noorte orienteerumisjooksu auhinnasarja.

AUS MÄNG

Osalejad peavad lugu puhtast ja ausast spordist. Võistlustel kehtivad IOFi dopinguvastased reeglid täies mahus ja sellest tulenevalt on Eesti Antidopingul ja teistel dopinguvastastel organisatsioonidel õigus läbi viia dopingukontrolli kõikide osalejate seas.

FOTO JA VIIDEO JÄÄDVUSTUSED

Palun pange tähele, et võistluse ajal tehakse fotosid ja videoid.
Korraldajal on õigus kasutada kõiki korraldaja poolt ürituse raames tehtavaid fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel ürituse ajal ja pärast seda. Kui teil on muresid, võtke palun ühendust peakorraldajaga.

 

MAJUTUSVÕIMALUSED

Majutus on võimalik broneerita Roosta puhkekülas.

TOETAJAD